МЕНЮ
Вибране Порівняння
10 порад для зйомки шкільного новорічного свята
Поділіться статтею в соц. мережах:

10 порад для зйомки шкільного новорічного свята


Захоплення емоцій

Проведення та оформлення шкільного нового року проводиться заради дітей. Діти будуть веселитися з однокласниками після місяців напруженої роботи, а значить - проявляти нові емоції!

Саме ці моменти є найціннішими! Пройдуть роки, ви передивлятиметесь багато фотографій, що нагадуватимуть про новорічне свято в школі. Декілька стануть улюбленими, бо нагадають як було весело.

Встигнути за змінами дитячого настрою легше використовуючи серійну зйомку. Декілька шедевральних кадрів гарантується. Зайве просто видалите потім. 

Головний секрет: налаштуйтесь на одну хвилю

Всім хочеться, щоб новорічна фотосесія в школі виглядала професійно. Але помічали, що світлини чиєїсь матусі можуть виглядати менш якісно ніж у професійного фотографа, але більш «живими». Так бува коли доросла людина не приймає участь в святкуванні по справжньому, а дивиться на малюків з висока. Так шкільне новорічне свято це робота, відповідальність слід нести кожної миті. Та не бійтесь розслабитись і на один вечір стати дитиною. 


Свято починається за довго до виступу

Процес підготовки приносить не менше задоволення ніж саме новорічне свято. Почніть свій репортаж за тиждень. Сфотографуйте як діти:

 • Розвішують новорічні прикраси.
 • Пишуть листи діду морозу та вітальні листівки. 
 • Вивчають нові слова на темі тижня присвяченій зимовим святам.
 • Самі виготовляють новорічний декор.

Організуйте батьків

Якщо ранок проходить відкрито перед батьками. Кожен захоче захопити найкращій ракурс свого малюка. Особливо це стосується новорічного спектаклю.

Проведіть попередню бесіду. Обсудіть:

 • Повага до інших - головне. Слід не заважати сусіду, дотримуватись черги. Обсудіть що робити, якщо хтось закрив вам огляд. Бо навіть тихо сказані слова можуть збити дітей на виступі, а сварка взагалі зіпсувати все.
 • Всі батьки – фоторепортери, мають діяти в команді. Не треба ганятися лише за своєю дитиною. Кожен повинен мати за ціль захопити цікавий кадр. Потім фото складаються в спільний банк і кожен матиме великий вибір.
 • Фотоспалах. Одночасне використання фотоспалаху може загубити кадри, заважати дітям на сцені.
 • Роздайте сценарій. Продумані місця полегшать роботу. 
 • Не потрібно чіпляти на шию новорічні прикраси у вигляді пухнастого сніжка. Заважатимете іншим навіть якщо стали правильно.


Зйомка новорічного спектакля

Ви вже сфотографували, як діти входять в зал. Настав час вистави. 

Не треба концентруватися лише на виступі. Враження яке учні справляють теж важливе. Виберіть місце де гарно буде видно юних акторів та зал. Покажіть реакцію глядачів: сміх, захоплення.

На відео швидко наведіть об’єктив на новорічні прикраси, дітей, зал. Потім знову на учнів. Ролик вийде невеликим. До 5 хвилин. Такий формат найкращій для охоплення всієї потрібної атмосфери. Люди не занудьгують під час перегляду.

Також захопіть атмосферу після закінчення. Коли діти кланяються, а зал аплодує. Такі кадри стануть значно ефектнішими та цікавішими ніж багато ракурсів одного персонажа.

Використовуйте новорічні прикраси та декор

Новорічні прикраси часто вражають. Хочеться залишити спогад і про атмосферу яку вони створюють. Тому гарна ідея запитати в дітей про найкрасивішу. Тоді це вже не просто фото з ялинковою прикрасою, а обраним класом символом.

Новорічна гірлянда розтяжка створює святковий настрій, обходиться дешево, дає фотографіям значення. Коли ми бачимо новорічну фотосесію, то просто знаємо в яку пору року вона була. Гірлянда з написом року одразу дає розуміння про час подій.

Використовуйте новорічні наліпки. Це може бути одна велика або багато маленьких котрі збираються в композицію. Ефект завжди приголомшливий, бо під такий декор не потрібно  підлаштовуватись. Вони не псують стіни, легко демонтуються, на новорічні наклейки ціна значно дешевша ніж декорації. 

Малюки не завжди посміхаються на фото. Декому просто не подобається, а інші можуть бути не в гуморі. Роздайте дітям в руки подарунки чи сувеніри. Це автоматично створить позу та внесе момент зацікавленості. Декор теж підійде, якщо дитина його ще не бачила.


Динаміка

Знімайте процес на коротких витримках ISO 200 та вище для запобігання розмитостей. Діти взагалі дуже рухливі. Використайте це для цікавих сцен:

 • Малюк розповідає вірш.
 • Діти грають в новорічні ігри.
 • Прикрашають зал, розвішують новорічні гірлянди.
 • Зліпіть сніговика всім класом.


Організуйте фотозону

Новорічна фотосесія класу в школі проходить не просто. Краще фотографувати без верхнього світла і додатково підсвічувати спалахами. На жаль в багатьох школах часто оснащення у вигляді ламп, що дають жовто-зелені відтінки.

Непогане рішення - виділити якийсь знімальний майданчик. Для економії часу та коштів можна організувати спільну фотозону. Наприклад, попросити окремий кабінет, в просторих коридорах школи. Так новорічна фотозона може ділитися на декілька розділів для повноцінної фотосесії. 

Такий підхід значно економить час. Вам не знадобиться довго вибирати ракурси. Оформлення та новорічний декор самі продиктують декілька влучних поз.

Новорічна фотозона створюється власними руками, або можете купити в інтернеті готову. Головне, щоб стиль оформлення підходив під вік учнів. 


Важливі деталі

Майте на увазі, що будь-які речі в кадрі мають свій вплив. Так красиві в житті глянцеві декорації та гірлянди часто блікують на фото. Краще вибирати матові новорічні прикраси. 

Коли в кадр стає декілька дітей, звертайте увагу, щоб ніхто ненароком не закрив когось предметом в руках. Особливо стосується вертепу та стрічок повітряних кульок.

Світлові гірлянди не дуже влучна ідея. В інтернеті багато фотосессій з ними. Та всі вони зроблені в умовахпрофесійної зйомки. Буде прикро побачити темні обличчя і яскраві крапки. 

Мисліть креативно та не забудьте про шаблони

Повноцінна новорічна фотосесія створюється шляхом збалансованого поєднання оригінальних задумів та лампових проектів. Натхнення не завжди приходить вчасно. Особливо коли багато рутинної праці під кінець року. Нема нічого страшного в тому, що б підглянути готові ідеї. 

Новорічна фотосесія в школі передбачає використання декору. Новорічні прикраси купити або зробити власними руками слід заздалегідь. Пропонуємо звернути увагу на тренди останнього року: 

 • Фотозона в стилі соціальні сеті.
 • Підвесний декор з зірочок котрий потім може використовуватися на інші свята. 
 • Новий рік в екостилі.

Обіграйте костюми

Жодна новорічна фотосесія в школі не обходиться без нарядів. Костюмовані вечірки – популярні для початкової школи та старшої. Групові фото перетворяться на справжнє мистецтво, якщо попросіть малюків вести себе відносно обраних персонажів.

Розіграйте невеличкі сценки. Попросіть дітей розповісти про те, що роблять їх герої, як ставляться до інших. Цікаві заготовки вийдуть самі собою. Новорічна фотозона складатиметься тоді з банера чи плаката.назад в блог