МЕНЮ
Вибране Порівняння
Геоборд - математичний планшет
Поділіться статтею в соц. мережах:

Геоборд - математичний планшет

геоборд це розвиваюча дидактична гра

Вперше його придумали ще в середині пришлого віку. Математик Калеб Гаттегно розробив перший прототип на 25 кріплень.



Навіщо потрібен та варіанти ігор

Знайомство. Покажіть дитині гру. Не кажіть що це і для чого. Малюки досить кмітливі. Самі зможуть дати раду новому предмету.

Розвиток дрібної моторики. Видайте малюку завдання повторити схему. Залежно від віку схеми для геоборрда різні. Дошкільник з-х років з радістю зробить самольотик чи сонечко з будинком. А от в 4 роки починайте формувати цифри та букви.

Розвиваємо логічне мислення. Строїмо лабіринти. Потім по них водять машинки чи, навіть пускають хом’ячка. Звичайно, резинки не можуть дуже сильно розтягуватися. Тож візьміть кольорові нитки. Стіни зможуть мінятися і вийде дуже весело.

Тренування фантазії. З цим справляться діти трохи старше, що не перший рік знайомі геобордом. Відносно віку підбираються й розміри.

Навчання. Дошкільників та першокласників є можливість навчати за допомогою тематичних бордів. Вивчайте букви, цифри (математичний геоборд, кольори. Дізнавайтесь про нове розбираючи теми:
Попросіть малюка розташувати фрукти на дереві та назвати їх.
Вказуйте на один з дидактичних матеріалів та називайте колір. Просіть повторити.
За допомогою резинок виводьте заглавні букви нових вивчених назв.

Тренування пам’яті: Розмістіть фігурки та покажіть дитині. Попросіть її відвернутися. Тим часом перемішайте елементи. Учень повинен згадати як було раніше.

Знімаємо напругу: Варіант для старшокласників і вчительської. Малювати вміють не всі, а розфарбовки анти стрес потрібно постійно готувати. Механічна робота з творчими мотивами є найкращою втечею від зачатків депресії. Наприклад, в нашому офісі така дошка використовується як невербальне спілкування. Побачили, що колеги сумні, зробили квіточку і кожен, хто погляне посміхнеться.
Бонус! Непогана вправа для тих хто бажає кинути палити. Всі знають, що це більш психологічна залежність. Замість того, щоб простояти 10 хвилин в курильні. Підходимо до геоборда і майструємо. По перше людина відпочиває, але не стоїть просто так.

Види

Статичний
Елементи геоборда розташовані на однаковій відстані й не винімаються. Варіант хороший лише для початківців. Коли малюк ще не вміє достатньо проявляти фантазію. В дитячий садочок підійде.
Для таких розвиваючих ігор є багато інструкцій. Просто натисніть «геоборд схемы скачать»
Починати треба із них, а потім самим вигадувати нові.

Не статичний
Всі елементи окремо. Ви самі вставляєте в отвір. Розрахований не тільки для початкової школи, але середніх та старших класів і навіть вчителів. Окрім статичних фігур діти самі можуть створювати повноцінні картини. Наче мозаїка. Так зручніше, бо при виведенні дрібних деталей інші просто заважали б. Наприклад, в кімнаті психологічного розвантаження. Ви можете: писати день тижня, посилати невербальні знаки для посмішки,

Форми та розміри можуть бути абсолютно різні. Частіше круглий, квадратний, прямокутний.



З додатковими «прибамбасами»
Ніщо так не захоплює як рухаючись механізми. Тому шестерні та дидактичні матеріали стануть доречними в зацікавленні дорослих дітей. Захоплені стимпанком учні старших класів точно не пропустять гру. В них з’явиться змога імітувати механізми та фантазувати.


Геоборд своїми руками

Через різні причини є ті хто більш схильних до саморобних: 

  • Мода на творчу натуру
  • Нестача коштів
  • Жага експериментів


Добре коли є різні варіанти. Особливо якщо це в рамках працюємо разом з дитиною. Та вироби для дітей потребують особливої уваги.
Тому, якщо ви задумали самі зробити математичний планшет чи купити геоборд просто в людини, що робить їх вдома – майте на увазі деякі пункти:

Основа повинна бути лише з твердого матеріалу. Ніякої коркової структури.
Так, пробка зручна з першого погляду. Дитині сама легко справитися з переміщенням кнопок, але є більш вагомі мінуси:
Ненадійність
Еластичність матеріалу дає з легкістю встромити чопик, але тим самим він виявляється не надійно затисненим з боків. Натягніть резинку на чопики і їх може просто вирвати з основи. Це може спричинити травму. Ефект рогатки може спричинити сильний удар по пальцях в кращому випадку. В гіршому чопик відлетить в око.
Експлуатація
Змінання з краю та поступове відривання часток просто незбіжне. Якщо долучити до цього фактор любові учнем пізнавати предмети шляхом повного розбирання та ламання. Такий стенд служитиме менше часу.
По тій же причині не слід використовувати бамбукову дошку. Волокниста структура досить легко розколюється на частини.
Ніяких кнопок!
По-перше: цікава дитина може викрутити будь-що! Навіть те, що на клею. Просто подивитись. Але не розрахувавши силу на тяжіння може подряпатися гострим кінцем.
По-друге: кнопку може вирвати занадто туго стягнута резинка. Підлітаючий до гори гострий предмет може травмувати дитину.
Металеві «штирьки», як їх називають в інтернеті. Теж саме, що і з кнопками, але вони ще й мають вагу. Сам геоборд стане важчим. При випадковому падінні на ногу може нанести серйозну травму.
Кращій варіант – дерев’яні:

  • Легкі
  • Менш травматичні
  • Можуть бути не статичними
  • Для контрасту за бажанням розфарбовуються
  • Легко замінні (дешеві і продаються всюди)


з повагою, stand-gallery.com




назад в блог