МЕНЮ
Вибране Порівняння
Плюси та мінуси правил школи від Ілона Маска яка виростить дітей майбутнього. А ви згодні з ним?
Поділіться статтею в соц. мережах:

Плюси та мінуси правил школи від Ілона Маска яка виростить дітей майбутнього. А ви згодні з ним?

Ця стаття не для спорів. Зараз школа дуже змінюється. Не всі можуть прийняти нове, хтось радіє, інші пропонує свої ідеї. Дистанційне навчання взагалі збило багатьох з пантелику. Саме час визначити своє відношення та розробити власну стратегію. Пропонуємо вам провести невеличкий тест. Просто для себе.

Ілон Маск людина не ординарна. Свої шкільні роки критикує. Для своїх дітей створив власну школу де діти навчаються за його правилами. Прочитайте деякі з них та висловіть свою думку з цього приводу. Якщо ви не згодні, то аргументуйте чому або надайте свій варіант.

Фізику потрібно вивчати практично


Винахідник не виключає наявність теорії. Та за базу освіти пропонує взяти дослідження фізики. А потім дитина переключалась би на цікаве для неї.

Думка інших:

Всі знають, що Маск любить фізику. Та не слід вдаватися до крайнощів. Просто не можна один предмет так виділяти. Без теорії не буває практики в будь-якій галузі. Багато вже пройдено до нас. Саме тому великі вчені писали свої книги. Можна десять разів помилитися під час дослідження, навчитися новому, добитися результату, а потім гордитися досягненням. Інший варіант кращій. Прослухавши теорію, спробувати повторити працю на практиці. Економія часу дозволить на цій основі придумати нове або модифікувати старе.

Примусовість вбиває навчання


Ціль школи винахідника – розвивати здібності, а не змушувати навчатись. В його школі учні чекають закінчення канікул. Їм подобається на уроках, бо програма підлаштовується під них, а не навпаки.

Думка інших:

Коли дітей не багато вчителям легко знаходити індивідуальний підхід. В іншому випадку це може стати проблемою. Інша річ, що сам процес залучення має базуватися на заохоченні, а не на примусовому рівні.

Також ми змінюємось з часом, наші смаки та уподобання теж. Іноді буває так, що людина і сама не здогадувалась про те, що зацікавиться певною темою. Мабуть, ви теж знаєте тих, хто йшов за покликанням, а потім повністю змінював напрямок тематики. Можливо і ви зараз шкодуєте, що вас не змусили тоді звернути увагу на якусь тему.

Класи не потрібні


В його школі діти різного віку ходять на одні і ті ж заняття разом. Він впевнений, що діти після уроків не забувають нічого. Одні повторюють знання, інші підтягують.

Думка інших:

Ця система дасть гарний результат в умовах окремих занять та курсів. В іншому разі це шлях до дисбалансу. У старшого учня досвіду завжди буде більше.

Ніяких контрольних


Тести лише вчать дитину визубрити деякі відповіді, правильно підкреслити. Учню не потрібно думати. Лише практика зможе показати як дитина поглинула знання та навчилася їх приміняти.

Думка інших:

Ідея цікава. Дитина сама вибере, що саме їй цікаво. Інтерес зароджується саме на практиці, коли учень сам виступає в ролі дослідника.

Оцінки це не потрібні!


«Вони формують у дітей систему цінностей». Тому замість них є валюта школи. Їх отримують не за правильне рішення завдання, а за реалізацію своїх ідей. Не має значення саджаєш квіти чи читаєш книгу. Кожен має можливість зробити щось і дізнатися, наскільки це цінно. Так дітей заздалегідь навчаються ринкових відносин на практиці.

Думка інших:

Оцінка знань потрібна для визначення сильних і слабких сторін. Якраз для того, щоб виділити здібності які потрібно розвивати. Бо не буває так, щоб в житті знадобилися уміння лише одного типу. Часто ми й самі не помічаємо як використовуємо навички отримані на кожному з предметів. Зовсім інше питання - це відношення до оцінок: за ними ганяються, намагаються підкупити вчителів, умовляють і т.д. Оцінка потрібна для самого учня, і адекватні вчителі та батьки це розуміють і не гноблять дитини тільки заради оцінки. Між іншим, якщо замість них вводити валюту, нехай несправжню, але відчутну - ситуація може стати гіршою.

Спробуйте замість валюти використовувати метод з цієї статті Школа це весело

Вища освіта не ціль


Вища освіта і поглиблене вивчення всіх предметів скоріше мінус, ніж плюс, на думку Ілона. «Все це змушує людей вважати себе особливими, після чого ті перестають кого-небудь слухати, аналізувати свої помилки», - упевнений він.

Думка інших:

Дійсно метою має бути не диплом вищої освіти, а власне знання. Але як раз поглиблене вивчення предмета дозволяє аналізувати свої помилки, в той час як люди без додаткового поглиблення помилок просто не бачать.


назад в блог