МЕНЮ
Вибране Порівняння
Прості завдання STEM, які сподобаються вашим учням початкових класів під час дистанційного навчання
Поділіться статтею в соц. мережах:

Прості завдання STEM, які сподобаються вашим учням початкових класів під час дистанційного навчання

Знайти STEM-проекти для використання в початковій школі було складно ще до пандемії. Тепер, коли багато хто з нас навчають малюків дистанційно, може бути ще складніше придумати заняття, які будуть захоплювати дітей. На щастя, з’являється все більше і більше онлайн-ресурсів, які можуть допомогти, не кажучи вже про десятки ідей для домашніх проектів.

STEM-освіта ваших учнів не повинна страждати під час дистанційного навчання. Ось кілька вправ, які ви все ще можете виконувати, які зацікавлять їх.

1. Алюмінієвий човен

Якщо ваші учні коли-небудь задавалися питанням, як може плавати сталевий корабель, експеримент з алюмінієвим човном стане ідеальним науковим проектом. Це також чудовий спосіб вивчити поняття щільності. Все, що вам потрібно, — це алюмінієва фольга, каструля або відро з водою, ганчірка або паперовий рушник і кілька копійок, щоб спробувати скинути на «човен».

Нехай ваші учні виріжуть два квадрати алюмінієвої фольги: один 12” x 12” і один 6” x 6”. Складіть алюмінієві квадрати в два прямокутних корпуса човна однакової форми. Переконайтеся, що човни не мають протікань — ви можете використовувати скотч, якщо потрібно, щоб зробити їх міцнішими. Обчисліть об’єм кожного човна, вимірявши довжину, ширину та висоту кожного корпусу та помноживши ці числа. (Або, якщо ваші учні ще не навчилися множення, ви можете попросити їх наповнити свої човни сухим рисом, а потім вилити його в мірну чашку.) Переведіть цей об’єм у мілілітри.

Наповніть відро або каструлю водою, щоб імітувати океан. (Примітка. Ви також можете використовувати раковину з пробкою, тазик.) Потім візьміть один з корпусів човна і спустіть його на воду. Акуратно додавайте по копійці за раз, стежте за тим, щоб збалансувати їх навколо бортів і центру човна, щоб він не перекинувся. Слідкуйте за тим, скільки їх ви можете додати до того, як човен потоне.

Вийміть корпус човна і монетку з «океану». Висушіть копійки. Потім повторіть процес з іншим корпусом човна і подивіться, скільки він може витримати. Це те саме, що й для іншого човна?

Обчисліть вагу, який кожен корпус може витримати в грамах, помноживши кількість монет на 2,5 грами, що є вагою однієї. Потім знайдіть щільність кожного корпусу при максимальній місткості, розділивши кількість грамів, які він міг би витримати, на його об’єм у мілілітрах. Якою була щільність кожного корпусу перед затопленням? (Кожен човен повинен був мати щільність близько 1 г/мл, за умови, що вимірювання та розрахунки були правильними).

Досвід з алюмінієвого човна показує, що човни можуть плавати, оскільки вони мають меншу щільність, ніж вода під ними. Це чудове доповнення до вашої програми STEM початкової школи!

2. Моделювання розливу нафти

Бажаєте пов’язати свою навчальну програму STEM з реальними проблемами? Вам сподобається експеримент із моделювання розливу нафти! Для цього заняття потрібні: ємність, олія, вода, кілька пір’їнок, кілька паперових рушників або ложок. Якщо у кожного є ці інгредієнти та інструменти, учням початкової школи буде легко спробувати цю роботу вдома.

Все, що вам потрібно зробити, щоб налаштувати імітацію, це змішати олію та воду в контейнері, а потім додати пір’я. Це розлив нафти! Нафта буде плавати на вершині «океану» води, а пір’я – це «дика природа», що потрапила в розлив. Тепер ваші учні спробують видалити масло, не видаляючи занадто багато води, і поспостерігають, як масло вплинуло на пір’я. Це досить важко зробити, незалежно від того, чим ви намагаєтеся зібрати масло. Діти усвідомлять, наскільки важко ліквідувати розлив нафти і як ці події впливають на дику природу (піро).

Щоб розширити цей проект, ви можете показати учням статті новин та відео про розливи нафти.

3. Проект «Хмара в банці»

Це простий проект, який можна розширити за потреби для дітей різного віку. Все, що вам потрібно, — це баночка з кришкою (наприклад, банка для варення або велика баночка), лак для волосся, лід і гаряча вода.

Щоб утворити хмару в банці, почніть з того, що налийте в банку приблизно ⅓ склянки гарячої води і покрутіть її, щоб нагріти стінки банки. Покладіть кришку догори дном на банку, потім покладіть на кришку кілька кубиків льоду, щоб вони полежали приблизно на 20 секунд. Зніміть кришку, швидко збризніть лаком для волосся, а потім замініть кришку, залишивши лід. У баночці утвориться хмара! Після того ви можете зняти кришку і спостерігати, як хмара втече.

Хмара утворюється, коли водяна пара, яка охолоджується, має на чому конденсуватися. У природі водяна пара конденсується на частинках пилу, вулканічного попілу, забруднень та інших частинок у повітрі; в цьому експерименті вода конденсується на частинках лаку для волосся. Частина гарячої води, поміщена в банку, перетворюється на водяну пару, яка піднімається до верху банки. Коли водяна пара контактує з холодним повітрям від кришки з кубиками льоду зверху, водяна пара охолоджується і конденсується на частинках лаку для волосся, створюючи видиму «хмару».

Залежно від віку та зрілості ваших учнів, ви можете або продемонструвати цей проект за допомогою відео, зробити це під час віртуального заняття. Або запропонувати спробувати його самостійно з дому. Ви також можете розширити експеримент, порівнявши хмару лаку для волосся в баночці з іншими методами створення хмари, наприклад методом відповідності, або запропонувавши учням дослідити різні типи хмар.

 


назад в блог