МЕНЮ
Вибране Порівняння
10 фактів про Конституцію України до 28 червня
Поділіться статтею в соц. мережах:

10 фактів про Конституцію України до 28 червня

Незважаючи на те, що на обговорення, дискусії, розгляд великої кількості варіантів тексту, на прийняття Конституції загалом було витрачено шість років!!

Ми підготували цікаві факти, які можливо, не знали Ваші учні/діти або Ви самі:


  1. Чи так легко створювалась Конституція незалежної України? Знали Ви, що в перший текст конституції вносились поправки 50тисяч разів, після всенародного оприлюднення. А безпосередньо депутати вносили 6 тисяч поправок, але ці змінення все ж не влаштовували президента  Леоніда Кучму, котрий таким способом намагався втримати повноцінний контроль над країною. Закон повинні були прийняти ще 1994 року, але настільки довго не могли дійти до «ідеальної» версії конституції, що цей процес розтягнувся до 28 червня 1996 року. Засідання Ради тривало рекордні двадцять три години, нарешті в Україні з’явилась довгоочікувана Конституція.
  2. Сім разів текст Основного Закону намагались змінити, і тільки п’ять з них увінчалися успіхом.
  3. Україна вважається батьківщиною однієї з найдавніших Конституцій Європи. Перша Конституція була написана для війська Пилипом Орликом і вона містила в собі лише шістнадцять статей, текст був написаний на староукраїнській мові.
  4.  Олександр Морозов єдиний, хто запропонував доповнення до конституції в якому йшла мова про можливість людей визначати та змінювати конституційний стрій.
  5.  З моменту прийняття Конституції в незалежній Україні до 2019 року змінення в ній могли статися чотирнадцять разів.. А стались тільки сім разів, інші сім були тільки схвалені, але не прийняті. Цікаво, що там було…
  6. Президент України не приймав участі в засіданні прийняття Конституції, він тільки спостерігав за цим в режимі «онлайн» і тільки наприкінці приєднався до Ради, тому що врахував це історичним фактом.
  7. Надзвичайно емоційні та гострі баталії розгорнулись навколо питань про: повноваження влади, державну символіку, особиста власність, статус Республіки Крим та російської мови.
  8. А скільки разів Україна поверталась до попередніх писань Конституції? З 2004 року по 2014 рік чотири рази, це досить багато, якщо зауважити, що від цього змінювалась система керування країною, з президентської на парламентсько-президентську і навпаки.
  9. Починаючи з 2018 року в Конституції закріплений курс на ЄС та НАТО, обов’язки в направленні євроінтеграції покладені на парламент. Перед цим, в 2016 році внесли зміни в судейські системи.
  10. Найменша конституція України має розмір лише 21х32см. Вона має шкіряну палітурку та написана дуже тонким пером. Майстер створив її спеціально до дня незалежності України 2011року.

назад в блог