МЕНЮ
Вибране Порівняння
оформлення класного куточка
Поділіться статтею в соц. мережах:

оформлення класного куточка

Класний куточок – це не просто стенд для школи, що висить на стіні та привертає увагу лише під час перевірки.  Дієвий інструмент здатен підняти рівень довіри та соціальної єдності в класі.
Тільки багато хто забуває, що купити класний куточок  це лише 20% успіху. Здивовані? Вся справа в тому, що стенд всього лише стенд. Вся магія твориться своїми руками у вигляді гідного контенту.

Як оформити класний куточок цікаво для учнів? Секрет простий. Оформлення класного куточка не можливо без командної роботи.
Часто вчителі жаліються, що дітям байдуже не їх працю. А вони стараються, не сплять придумуючи нові цікавинки, потім затрачують свій власний час на створення контенту. 
Воно й не дивно. Яке учням діло до якогось там стенда, навколо якого постійно крутиться вчитель. 
Запам’ятайте! Цінність виникає тоді, коли людина зробила свій емоційний або фізичний вклад. 
Як залучити дітей? Все просто вони мають брати участь в створенні хоча б однієї рубрики. Спочатку не всім сподобається така ідея. Згодом свідомість трансформує дії в витрачений час. А ще ніхто не хотів би витрачати енергію без результату. Отже, вже діти жадатимуть вашої уваги до їх старань. Так, оформлення класного куточка стане невіддільною частиною класного життя.

Класний куточок має відзеркалити індивідуальність спільноти. Умовно поділимо класний куточок на загальну та виховну частини. З першою все досить легко. В неї входять: розклад уроків, план роботи, доручення, досягнення. Про другу поговоримо більш детально. Класний куточок в першу чергу служить для невербального спілкування. Через гумор та креативне мислення можна досягти значно більшого ніж звичайним шляхом:
 • Підняти рівень «крутості» вчителя.
 • М’яко привернути натякнути на недоліки які потребують змін, підштовхнути до вдосконалення.
 • Налагодити стосунки в колективі.
 • Привернути увагу до важливого.
 • Створити власний аналог імейджборду.

Ось декілька порад як оформити класний куточок для учнів:

Щотижневі ачівки

Всі діти полюбляють ігри. А знаєте, що змушує їх підійматись на новий рівень? Ачівки (досягнення отримане під час виконання якоїсь задачі). Скористайтесь цим знанням. Це ідея як оформити класний куточок  
 • Обов’язково дотримуйтесь гумористичного тону.
 • Ні в якому разі не роздавайте однакові ачівки всім. Від цього їх цінність втрачається.
 • Постійно чергуйте дуже важкі з легкими досягненнями.
Чого можна досягти:
 • Підвищити свою «крутість» в очах дітей.
 • Зовсім не образливо критикувати дії бешкетників.
 • Мотивувати до самовдосконалення.
 • Гарантуємо, що кожного понеділка діти бігтимуть подивитись на класний куточок, щоб обговорити новинки, посміятися, зробити висновки.

Фото івент
Достатньо проводити раз на чверть. Ніяких нудних фото класу. Ваші діти особливі, творчі, веселі. Підтримайте це. Дайте їм змогу відчути повагу до індивідуальності учнів. 
Все обмежується лише вашою фантазією. Користуйтесь лише тим, що є під рукою, створюйте колажі, використовуйте тематичні фотозони.
Кишеня з зображенням вітання
Зазвичай туди вкладають фото або списки іменинників. Це добре, тільки в кожній чверті є свої свята. Не всі вони однаково важливі для школи чи мають певне відношення для дітей. Більшість з них просто треба мати на увазі. Часто такі події можуть стати дуже гарним привітом підняти якусь тему, провести цікавий івент. Також свята, особливо не серйозні (день обіймів, день рожевого кольору), вносять краплю різноманітності в шкільні будні. 
Мем тижня
Зовсім не потрібно вміти малювати. Достатньо брати за основу кетчі. Суть в тому, щоб показати людей або події з іншої сторони. Особливість в тому, що героєм може стати кожен. По доброму смійтесь над собою, учнями, видатними діячами.
Оформлення класного куточка має показати, що це не просто дошка з корисною інформацією. Тут завжди можна трохи розважитись та здивуватись.


Не просто новини, а справжній  #місяця
Багато хто посміється, бо просто не знає наскільки це сильний інструмент. Сучасний світ досить цікавий. Люди відкрито говорять, відстоюють свою думку та підкріплюють слова діями. Таке можливо завдяки інтернету та поширенню через хештеги.  Суть в підтвердженні слів діями.
Ось хороший приклад. Хочете, щоб школа була поширюйте. Ваш клас проти булінгу, радіє за теплу атмосферу в школі? Не жалійтесь, проведіть акцію #freehug з обнімашками, посмішками, добрим настроєм та розкажіть про це іншим. Флешмоб розповсюдиться, діти побачать результат дій без слів!

Класний куточок показує шкільне життя. Тому такий розділ влучно підкреслить існування суспільної думки, підніме рівень мотивації, заохочуватиме до нових видів висловлювання.
Ніщо не робить спільноту більш дружньою ніж івенти. Крім того, заходи стають невіддільною частиною виховного процесу. Будь-яка робота набирає більшої вагомості коли про неї з гордістю можна розповісти та поширити серед інших. 

Сучасне оформлення
Нинішні учні багато часу проводять в інтернеті, мають доступ до соціальних сітей, мас-медіа. Скористайтесь цим. Ви можете повністю створити стенд своїми руками. Також багато магазинів пропонують купити класний куточок з безкоштовною послугою вашого дизайну. От і придумайте щось модне та популярне. Дуже цікаво виглядає оформлення в стилі школи супергероїв, інстаграм борда, повноцінних декорацій.

назад в блог