МЕНЮ
Вибране Порівняння
Ідеї оформлення класу НУШ 21 століття для початкової та середньої школи
Поділіться статтею в соц. мережах:

Ідеї оформлення класу НУШ 21 століття для початкової та середньої школи

Ми всі знаємо стереотипну систему 20-го століття. У незліченних фільмах і телешоу віна зображена у вигляді кімнати з партами, вишикуваними в ряди, столом вчителя в центрі класної кімнати та дошкою з нотатками, намальованими скорописом. Навіть у сучасних зображеннях оформлення класу НУШ мало що змінилося. На жаль, це залишається справедливим для багатьох реальних класів по всій Україні, за винятком маркерної дошки замість звичайної.

Ми вже говорили про гнучкі розсадки та як вони приносять користь дітям у класі; однак сьогодні ми збираємося обговорити більш широку картину налаштування та дизайну, щоб класана кімната для 1 класу НУШ стала сучасною. За останні кілька десятиліть вихователі дізналися набагато більше про процес навчання та про те, наскільки важливим є середовище в класі для забезпечення відповідного навчання в сучасній школі та світі. 

Боротьба з упередженням

Звичайно оформлення класу НУШ не є головним компонентом. Діти – основа. Та в умілих руках класна кімната для 1 класу НУШ може стати дуже дієвим інструментом мотивації до групових та творчих занять.

Багато вчителів бояться нового та з жахом чекає на початкові класи. Тільки жах ще ніколи не приводив до конструктивних вирішень питань чи інших дій. Проте породжує упередженість та заскоруглість, небажання змінюватися. Зараз вчителям пропонується опанувати нові інструменти впливу, інший підхід до занять, експерементувати, іноді помилятись та аналізувати, знаходити нові системи та створювати алгоритми праці, навчатися разом з дітьми. Можна жахатись нового, а можна випробовувати нові підходи, методи аналізу, робити висновки, виводити власні ідеальні для вчителів та учнів формули успішного отримання знань.

По-перше, давайте дізнаємось основні компоненти сучасного оформлення класу нуш, перш ніж зануритися в практичні ідеї щодо дизайну класної кімнати 21 століття.

Ключові елементи оформлення класу НУШ

Роздумуючи про дизайн класу для навчання, вчителям важливо мислити нестандартно. Сьогоднішня велика тенденція в освіті полягає в тому, щоб перетворити навчання на досвід, який набагато більше орієнтований на учнів. Пройшли ті часи, коли викладач стоїть перед класом, щоб читати урокНатомість навчальний досвід зосереджується на тому, що учні взаємодіють із змістом, а вчитель виступає в ролі керівника групи. Враховуючи цю ключову зміну в педагогіці, дослідіть ключові елементи сучасного дизайну та актуалізації оформлення класу нуш у вигляді зонування. Навіщо це взагалі потрібно? Упорядкування оточення прямо пропорційне системному підходу в роботі. 

Меблі - це не тільки письмові столи

Коли ми думаємо про меблі для класної кімнати, більшість з нас згадує, як у дитинстві сиділи за партами протягом багатьох годин кожного навчального дня. Однак, щоб класна кімната для 1 класу НУШ стала більш орієнтованою на учня, вчителі повинні включати в оформлення класу НУШ інші типи меблів. Спочатку уявіть кімнату без столів. Як можна використати простір? Закутки та зони в кімнаті можна створити для різних видів діяльності протягом навчального дня.

Щоб класна кімната для 1 класу НУШ була облаштована як слід, можуть знадобитися або використовуватися: маленькі дивани, крісла-мішки або столи на колесах, парти на одну дитину з можливістю приєднання однієї до другої, щоб малюки співпрацювали над проектами.

Думайте про гнучке оформлення класу НУШ

Роздумуючи про організацію простору у своєму класі, не забувайте про доступність та можливість використовувати простір для різних видів уроків. Класна кімната для 1 класу НУШ не така велика як хотілось би. Поєднуйте центри. Наприклад, якщо у вас є куточок для читання, використовуйте його також як тихе місце для письменника, щоб надихнути зосередженість і творчість. Створення простору, яке можна використовувати для різних цілей, може допомогти вчителям отримати максимальну користь від дизайну.

Крім того, подумайте про повноцінне використовування килимків для йоги, м’ячі для вправ, цеглинки лего, щоб стимулювати рух для певних видів діяльності. Ключовим моментом тут є планування оформлення класу нуш, яке можна модифікувати та змінювати для проведення різних заходів.

Дайте простір для свободи та руху

Подумайте про свою спальню чи вітальню вдома. Коли в ній занадто багато меблів, як це виглядає? Цілком імовірно, що більшість людей знайдуть кімнату переповненою та маленькою, навіть якщо сама кімната досить велика. Аналогічно, плануючи оформлення класу НУШ, подумайте про те, як учень може побачити це, коли вони заходять щоранку або на початку року. Якщо кімната переповнена письмовими столами або громіздкими меблями, вона буде виглядати маленькою. Це також перешкоджає свободі пересування, що робить кімнату менш комфортною.

Замість цього плануйте оформлення класу НУШ використовуючи універсальні типи меблів, які придатні для різного. Вони відкриватимуть кабінет та забезпечать діапазон рухів. Наприклад, скористайтеся одними й тими ж кріслами-мішками для куточка читача, відпочинку та зони ігор. Модульні шафи нового покоління легко трансформуються. Одні й ті ж частини шафи-конструктора стають зручними для зберігання предметів і в той самий час це сидіння під час групових уроків. Суть в тому, що ви самі збираєте потрібне оснащення без зайвих додатків, котрі йдуть в готових комплектах.

План за технікою

Звичайно, жодна класна кімната для 1 класу НУШ не була би сучасною і актуальною без включення технологій, які учні використовують для навчання! Але не забувайте, що зона матеріалів «не гумова». Враховуйте це, плануючи оформлення класу НУШ, і подумайте про додаткові шухляди в партах. Додайте спеціальний простір, де діти зможуть використовувати технології. Там має бути достатня кількість розеток та переходників, зручні сидіння. Якщо можливо, організуйте свою технічну станцію так, щоб її можна було легко зберігати та використовувати учнями протягом навчального дня.

Додайте яскраві кольори та яскраві візуальні елементи

По-перше, зверніть увагу на освітлення, яке вже має класна кімната для 1 класу нуш. Це занадто яскраво або тьмяно? Додайте власне освітлення у вигляді підвісних світильників або торшерів, щоб створити атмосферу. Гарна ідея долучити до оформлення класу нуш індивідуальні світильники, що чіпляються прямо на парту.

По-друге, подумайте про колір. У вас прості білі або бежеві стіни? Дізнйтесь, чи можна розфарбувати стіну як акцент, а якщо ні, прикрасьте барвистими декораціями та яскравими візуальними елементами, які мають відношення до вашої предметної області чи дітей. 

Ідеї ​​дизайну класної кімнати 21 століття

Тепер, коли ми ближче розглянули основні елементи класної кімнати 21-го століття, давайте зануримося трохи глибше, щоб знайти конкретні ідеї для проектування нового та покращеного середовища класу! Спробуйте наступне, щоб надати своїй кімнаті привабливого вигляду:

Розділіть оформлення класу НУШ на зони з різноманітними темами та видами діяльності

Навчальні центри можуть стати веселим і динамічним доповненням до будь-якого кабінету! Щоб спланувати центри або станції, вчителі повинні спланувати, де в кімнаті їх розмістити, і які меблі потрібні для їх встановлення. Ці станції можна розташувати в кутах, і вони можуть включати килимові квадрати, гнучкі місця для сидіння або навіть центри з навушниками і планшетами. Періодично змінюйте свої центри, щоб включати різноманітні заходи протягом навчального року та обов’язково узгоджувайте їх із змістом матеріалу, який учні вивчають зараз!

Математична або логічна область

Добре коли оформлення класу НУШ впорядковане. Заповніть осередок танграмами, базовими засобами для рахування чи іншими маніпулятивними засобами. Також не соромтеся включати математичні ігри чи головоломки та зберігати їх усі в скрині чи коробці, наготові та чекаючи на використання учнями. 

Зробіть візок для мистецтва!

Ця станція міститиме різноманітні художні матеріали для створення ілюстрацій, карток чи діорами, пов’язаних із вмістом. Ключова ідея візка в тому, що більшість дітей не захоче кожного разу йти до куточка матеріалів за новим інструментом. Тому братиме собі одразу багато всього, це не вміщатиметься на столі. Або взагалі відмовиться від проекту. Значно краще взяти два невеличких візка на колесах. Під час творчих занять складіть в них все потрібне та вивезіть до стратегічних місць в класі. Так, до них теж потрібно дотягнутися, але це не буде так . Потім їх також легко відправити до куточка матеріалів.

Сплануйте затишний куточок читання

Жодне оформлення класу НУШ не обходиться без зручного місця для самостійного читання дітей. Нові методи навчання припускають, що любов до читання у дітей формується лише тоді, коли їм дають час читати все, що вони хочуть, що відповідає їхнім інтересам. Щоб місце для читання було теплим і привабливим, візьміть м’яке крісло та виділіть його оформленням. Байдуже, що це буде: стенди для школи, наклейки на стіну, розтяжка своїми руками. Головне, щоб учні бачили позначку, що це місце саме для читання.


Включіть простір для створення

Це більш актуально для оформлення 5 класу НУШ. Осередок митця — це саме те, як він звучить: простір, де діти можуть створювати власні твори! Осередок митця — це зони спільної роботи, вони надають дітям різноманітні інструменти STEAM для створення проектів або контенту. Наприклад, у середній школі оформлення класу НУШ може включати фотоапарати, програмне забезпечення та 3D-принтери доступними для використання учнями. На початковому рівні матеріали можуть включати матеріали для виготовлення, клейку стрічку, будівельні блоки, конструктор або будівельне спорядження, Lego, батареї, лампочки тощо. Враховуйте рівень класу, вік та навички вашого учня!

Соціальний куточок

Спілкування теж наука. Вмінню соціалізації в будь-якому суспільстві теж треба навчатися. Обов’язково знайдіть місце для осередка спілкування. Також класна кімната для 1 класу НУШ може допомогти згуртувати клас. В цьому куточку проводитимуться ранкові зустрічі (ранкове коло), обговорюватимуться важливі питання. На цьому ж самому місці можна зробити куточок ігр. М’які килимки та іграшки створять невимушену атмосферу під час розмов. А на перервах малюки гратимуться. Саме там добре розмістити стенди для школи з фото класу.

Ігрова зона

Багато хто вважає його зайвим, бо надто активних дітей ніщо не утримає на місці. Тільки статистично доведено, що надто енергійні малюки ведуть себе більш спокійно та граються в огородженому просторі коли так само роблять інші.

 

Оформлення класу НУШ для 21-го століття займає трохи часу і, можливо, певного фінансування, але коли трансформація буде завершена, ваші учні будуть готові братися за сучасні та актуальні теми, щоб вивести своє навчання на новий рівень!


назад в блог